SimÇağ Toprak Tahlil Laboratuvarı
Toprak Tahlili, Yaprak ve Sulama Suyu Analizi Laboratuvarı

Simçağ Laboratuvar Hizmetleri Tarım Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.

2011 yılında faaliyete başlayan firmamız Simçağ Tarımsal Analiz Laboratuvarı başta Keşan olmak üzere Trakya ve ardından tüm Türkiye genelinde toprak tahlilleri yaparak çiftçilerimize ve topraklarımızın korunmasına yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur.


Kurulduğu günden beri firmamız  çiftçilerimizle birebir temas kurarak toprak tahlilinin önemini anlatmakta ve geleceğimiz için topraklarımızı tahlil ettirerek, uygun gübreleme ve bakım yapmamız gerektiğini anlatmaktadır.


Laboratuvarımızda toprak tahlili yanında sulama suyu analizi ve yaprak tahlili de yapılmaktadır.


Analiz sonuçları, konusunda uzman kadromuz tarafından itinayla incelenerek gerekli yorumlar çiftçilerimizle paylaşılmaktadır.


Bilinçli üreticilerimiz, bizlerin de yönlendirmesi ile toprak analizlerini yaptırmaya, böylece toprağın besin maddesi durumunu görüp, bitkiye en faydalı şekilde gübreleme yapmaya çalışıyor.


Biliyoruz ki; eğer üretici toprak analizini yaptırıp, bunun sonucuna göre bitki besleme yapar ise, yüksek verim alacak. Böylece gerektiğinden fazla gübre kullanmayarak gübre maliyetini düşürecek, en önemlisi su ve toprak kirliliğine sebep olmayacaktır.