SimÇağ Toprak Tahlil Laboratuvarı
Toprak Tahlili, Yaprak ve Sulama Suyu Analizi Laboratuvarı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından üreticiye 212 milyon TL destek

TwitterFacebook

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında tarım sigortası, kırsal kalkınma, organik tarım, iyi tarım, hayvan gen kaynaklarını koruma, aşı ve patates don zararı için üreticilere toplam 212, 6 milyon......

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında tarım sigortası, kırsal kalkınma, organik tarım, iyi tarım, hayvan gen kaynaklarını koruma, aşı ve patates don zararı için üreticilere toplam 212, 6 milyon lira ödeyecek.

Ödemelerin 60 milyon lirası tarım sigortasına, 25 milyon lirası kırsal kalkınmaya, 67 milyon lirası organik tarıma, 6 milyon lirası iyi tarıma, 15 milyon lirası hayvan gen kaynaklarını korumaya, 31 milyon lirası ise aşıya ayrıldı.

Bakanlık, patates don zararı için de Nevşehir, Bitlis, Niğde, Kayseri, Aksaray, Kırşehir, Van ve Sivas olmak üzere toplam 8 ilde bin 585 üreticiye destek sunacak. 8,6 milyon liralık ödeme, hesaplara gönderildi. Böylece toplam 212,6 milyon lira ödeyecek olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ağustos ödemelerini ay sonunda tamamlayacak.

Haber Kaynağı: Cihan Haber Ajansı