SimÇağ Toprak Tahlil Laboratuvarı
Toprak Tahlili, Yaprak ve Sulama Suyu Analizi Laboratuvarı

Vali Altıparmak Antalya Tarım Stratejik Planını beğendi

TwitterFacebook

Antalya Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Gıda Tarım ve Hayvancık İl Müdürlüğü'nün hazırladığı 2012 - 2016 Antalya İli Tarım Stratejik Planı'nı beğendiğini söyledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bedrullah Erçin tarafından kendisine sunulan planı inceledikten sonra emeği geçenlere teşekkür eden Altıparmak, stratejik planın gerçekleşmesinde yer alacak başta İl Müdürlüğü olmak üzere sivil toplum kuruluşları, çiftçiler ve diğer paydaşlara başarılar diledi.

Planı en iyi şekilde takip edeceklerini kaydeden Dr. Altıparmak, "Stratejide bir değişiklik olursa da revize etmekten çekinmeyiz." dedi.

Antalya tarım sektörünün paydaşları ile 2011 yılında Antalya Tarım Master Planı'nı hazırlayarak uygulamaya koyduklarını ifade eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bedrullah Erçin ise "2012 yılında da hazırlanan master planı çerçevesinde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA)'nda aldığımız destekle proje hazırladı. Antalya İli Tarım Stratejik Planı'nı uygulamaya koyduk. Bu 5 yıllık planda yer alan 120 hedefi, kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler ile EXPO 2016'ya kadar gerçekleştirmeye çalışacağız." diye konuştu.

Haber Kaynağı: Cihan Haber Ajansı