SimÇağ Toprak Tahlil Laboratuvarı
Toprak Tahlili, Yaprak ve Sulama Suyu Analizi Laboratuvarı

Uluslararası Bahçe Bitkileri Üretici Birliği sekreterliği Antalyaya taşınıyor

TwitterFacebook

Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği(AIPH)'nin sekreterlik merkezi Antalya'ya taşınıyor. 9-13 Eylül 2012 tarihleri arasında Hollanda'nın Venlo şehrinde düzenlenen AIPH'in 64. Genel kurulunda yapılan oylama sonucunda Genel Sekreterliğe Antalya İhracatçı Birliklerinden Anıl Yılmaz, Yönetim Kurulu üyeliğine Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu seçildi.

Konuyla ilgili Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri'nden yapılan açıklamaya göre uzun yıllar başkanlık görevini yürüten Hollanda'dan Doeke Faber'in yerine Kanada'dan Vic Krahn, Genel sekreterlik görevine de Hollanda'dan Sjaak Langeslag'ın yerine Anıl Yılmaz getirildi. Osman Bağdatlıoğlu da yönetim kurulu üyeliği ile Türkiye'nin de içerisinde bulunduğu bölgenin temsilciliğine seçildi.

Türkiye'nin uluslararası organizasyon ve kuruluşlarda önemli roller üstlendiğini belirten Antalya İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı şunları söyledi: 'Uluslararası Botanik EXPO'ların düzenlenmesi için yetkili iki kurumdan biri olan AIPH'in Genel Sekreterliği'nin Antalya'ya taşınması hem dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen 'Dünya Botanik Expo'su, 'EXPO 2016 Antalya' organizasyonunun gelişimi ve uluslararası tanıtımına, hem de bölgemiz ekonomisinin artış ivmesine ciddi katkı sağlayacaktır.' 

Haber Kaynağı: Cihan Haber Ajansı