SimÇağ Toprak Tahlil Laboratuvarı
Toprak Tahlili, Yaprak ve Sulama Suyu Analizi Laboratuvarı

Patates İle İlgili Ortak Akıl Toplantısı Niğde ve Nevşehir'de Yapıldı

TwitterFacebook

DSC 1785

Patates üretimi ve pazarlanması ile ilgili olarak Bakanlığımız Merkez Birimlerinin üst düzey temsilcileri, ilgili Daire Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları, Üreticiler, Tüccarlar, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürlüğü'nün katıldığı Ortak Akıl Toplantıları Müsteşar Yardımcımız Sayın Dr. Ferhat ŞELLİ Başkanlığında 5-6 Ekim 2012 tarihlerinde gerçekleştirildi.

 5 Ekim 2012 tarihinde Niğde ilinde yapılan Ortak Akıl Toplantısına Niğde Valisi Sayın Alim BARUT, Niğde Milletvekilleri Sayın Alparslan KAVAKLIOĞLU, Sayın Ömer SELVİ ve Sayın Doğan ŞAFAK, 6 Ekim 2012 tarihinde Nevşehir ilinde yapılan Ortak Akıl Toplantısına Nevşehir Valisi Sayın Abdurrahman SAVAŞ, Nevşehir Milletvekilleri Sayın Ahmet Erdal FERALAN, Sayın Murat GÖKTÜRK ve Sayın Ebubekir GİZLİGİDER katılarak görüş ve önerilerde bulundular.

Patates üretimi ve pazarlanması ile ilgili sorun ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantılarda ortaya konulan görüş, öneri ve katkılar doğrultusunda Patates için bir Eylem Planı hazırlandı.

Kaynak: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı sitesi