SimÇağ Toprak Tahlil Laboratuvarı
Toprak Tahlili, Yaprak ve Sulama Suyu Analizi Laboratuvarı

GAPın planlanan çalışmaları masaya yatırıldı

TwitterFacebook

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (GAP BKİ) koordinatörlüğünde yürütülen Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (GAP-TEYAP)'nin 2013 yılı faaliyet programının hazırlanması çalışmaları başladı. Sulamaya açılmış ve açılacak alanlarda çiftçi ve çiftçi örgütleri ile kurum ve kuruluşların kapasitelerinin artırılması amaçlanan projeyle ilgili GAP Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya 30 sulama birliği başkanı katıldı.

        GAP Bölge Kalkınma İdaresi Bölge Müdürü Mehmet Açıkgöz'ün başkanlığında gerçekleşen toplantıda GAP bölgesinde faaliyet gösteren sulama birlik başkanlarına projenin tanıtımı, bugüne kadar yapılan faaliyetler, işletme bakım yönetimi ve yeni çıkan sulama birlikleri kanunu hakkında bilgi verildi. 2013 yılında da devam edecek projede yapılacak işbirliği ve ortak çalışma konuları görüşülerek, çeşitli konularda fikir alışverişinde bulunuldu.

        Toplantı sonunda 2013 yılı GAP-TEYAP proje programının hazırlanmasında sulama birlikleri ile işbirliği yapılamasının yanı sıra sulama birliklerinin bünyesinde çalıştırılacak tarım danışmanlarının Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi çerçevesinde eğitilmesi kararı alındı. Toplantının sonunda çiftçilere, tarım danışmanı tutmanın faydaları ile ilgili GAP-TEYAP tarafından hazırlanan bir film gösterildi.

Haber Kaynağı: Cihan Haber Ajansı