SimÇağ Toprak Tahlil Laboratuvarı
Toprak Tahlili, Yaprak ve Sulama Suyu Analizi Laboratuvarı

Aydının İlk Tarım Fuarı Açıldı

TwitterFacebook

Aydın'ın ilk tarım hayvancılık ve gıda fuarı tören ile açıldı. Aydın'daki bir çok kurumun bir araya gelerek düzenlediği fuara 156 firma katılırken, fuarın ilk günü olmasına rağmen vatandaşlar fuara yoğun ilgi gösterdiler.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bankalığı, Aydın Valiliği, Aydın Belediyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Aydın Ticaret Borsası, Aydın Ticaret Odası, Aydın Ziraat Odası, Makine Mühendisleri Odası, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi ve Ziraat Mühendisleri Odasının katkılarıyla Aydın Ticaret Borsası ve Kobi Fuarcılık işbirliği ile Tekel tütün depolarında kurulan Aydın 1. Tarım, Havyacılık ve Gıda Fuarı açıldı.

Açılışa Aydın Vali Vekili Muhsin Çatmadım, Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Ak Parti eski Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, ADÜ Rektörü Prof Dr. Mustafa Birincioğlu, Türkiye Ziraat Odaları Başkan Vekili Nuri Sorman ilçe kaymakamları, daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, çok dayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Kobi Fuarcılık Genel Müdürü Mustafa Manap, fuar ile ilgili bilgiler verdi. Aydın'da düzenlenen ilk tarım fuarı olmasına rağmen 156 firmanın fuara katılmasının çok iyi bir durum olduğunu söyledi. fuara Aydın'dan 17, yurt dışından 2 toplamda 156 firmanın katıldığını dikkat çeken Mustafa Manap, gelecek yıllar için katılımın ümit verici olduğunu söyledi. 12 Bin metre kare kapalı olanda açılan fuar Aydın için fuar alanı olarak tahsis edilmesini öneren Mustafa Manap, fuar alanının Türkiye'de tek holde kapalı en büyük alan olduğunu belirtti.

Haberler.com