SimÇağ Toprak Tahlil Laboratuvarı
Toprak Tahlili, Yaprak ve Sulama Suyu Analizi Laboratuvarı

Derinkuyu'da Tarımsal Sorunlar ve Çözüm Önerileri Toplantısı

TwitterFacebook

Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde tarımsal sorunlar ve çözüm önerileri toplantısı düzenlendi. İlçe Ziraat Odası Başkanlığı tarafından Hakkı Atamulu Kültür Parkı'nda düzenlenen Tarımsal Sorunlar ve Çözüm Önerileri toplantısına, Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı, Yazıhüyük Beldesi Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, Ziraat Odası Başkanı Ya...

Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde tarımsal sorunlar ve çözüm önerileri toplantısı düzenlendi.

İlçe Ziraat Odası Başkanlığı tarafından Hakkı Atamulu Kültür Parkı'nda düzenlenen Tarımsal Sorunlar ve Çözüm Önerileri toplantısına, Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı Yazıhüyük Beldesi Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, Ziraat Odası Başkanı Yavuz Şen, Ak Parti İlçe Başkanı Serdal Pala, CHP İlçe Başkanı Zeki Şener Taşkesen, Toprak Sulama Kooperatifi Başkanı Osman Sayın ile muhtarlar katıldı.

Toplantıda, MEDAŞ kurumu tarafından ilçe genelinde tarımsal sulama abonelerine gelen aylık elektrik faturalarını üreticilerin ödeyemedikleri, bu nedenle elektrik faturalarının yılda iki defa ödenmesinin sağlanması görüşüldü.

Ayrıca, bölgede patatese alternatif olarak ekilen fasulyenin pazar payının artırılması için Fasulyeciler Birliğinin kurulması, üretilen patateslerin 2011 yılındaki duruma düşmemesi için gerekli ihracat teşvik priminin artırılması ve patatesin pazar payının genişletilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda, bu amaçla bir komisyon kuruldu. Komisyon önümüzdeki günlerde alınan kararlarla ilgili olarak Ankara'da temaslarda bulunacak.

haberler.com